top of page

איפה כדאי לפרסם לישראלים?באינטרנט, משתי סיבות עיקריות: הראשונה, לפי הנתונים שנאספו ע"י איגוד האינטרנט הישראלי נכון ל 2017 90% מהישראלים גולשים באינטרנט ולכן תמצאו את רוב הלקוחות שלכם שם. הסיבה השניה, כי באינטרנט אפשר לפלח (למצוא את החלקים באוכלוסיה) המתאימים ביותר לכם ובכך לחסוך הרבה כסף על פרסום לא ממוקד.

האם פירסום באינטרנט מחייב אותי להקים אתר? בגדול רצוי אבל לא הכרחי. אפשר להתחיל עם דף פייסבוק ו/או דף עסקי בגוגל ויש פרסומות רק עם מספר טלפון ישיר אליכם, שמקליקים והמכשיר מחייג.


Google

האתר המוביל, ללא עוררין בארץ ובעולם הוא גוגל, 85% מהאנשים מחפשים משהו בגוגל ולכן שווה להתחיל עם דף גוגל לעסק שלי, שאינו עולה כסף ויוביל אליכם את האלו המחפשים אתכם.

איך מופיעים בתוצאות החיפוש? יש שתי אפשרויות האחת היא "לסדר" את האתר שלכם, כך שלינק אליו יופיע בתוצאות החיפוש שאתם מעוניינים. איך עושים את זה? יש תורה שלמה של קידום אתרים במנועי חיפוש (גוגל הוא המנוע חיפוש המוכר ביותר אבל יש עוד כמה) או בשמה המקצועי SEO. בארץ יש הרבה מקצועני SEO שישמחו לעזור לכם תמורת תשלום חודשי קבוע, הקידום יקח כמה חודשים אבל התוצאות שוות את זה.

הדרך השניה לפרסם לפי המילים והמונחים שאנשים מחפשים, ברוב החיפושים תראו בקטן ליד התוצאות הראשונות שזו פרסומות בעצם. הפרסום בגוגל מתבצע דרך מערכת הנקראת AdWords, שאחראית גם לעוד הרבה אפשריות פרסום באתרים של גוגל כמו יו-טיוב וגם רשת ענקית של אתרים אחרים. המערכת לא מאוד פשוטה לשימוש ומיועדת לאנשים שהתמחו בה ולכן מומלץ גם בתקציבים קטנים לחפש מומחה שינהל את הפרסום בה.


80% מהישראלים משתמשים בדואר אלקטרוני ולכן כדאי להשתמש בו לתקשר עם הלקוחות שלכם, או אנשים שהתעניינו בכם. שיווק ללקוחות קיימים לרוב שווה הרבה יותר, מאשר להשיג לקוחות חדשים ולכן זו אוכלוסיה משמעותית. אם רשימת הלקוחות שלכם אינה עולה על 100 אנשים, אתם יכולים להשתמש במערכת המייל הרגילה, לחלק את הרשימה לקבוצות (רצוי עד 20 אישה או איש) ולשלוח לכל קבוצה מייל עם הצעה המתאימה לה או מידע שרלוונטי להם פעם בשבוע.

אם יש לכם רשימה ארוכה או שאתם רוצים לעצב יותר יפה את המכתב עצמו, אתם יכולים להשתמש באחת ממערכות לשליחת מיילים שיווקיים, המערכות הפופולריות קלות לשימוש, לעיצוב מיילים יפים ומעניינים. הן נותנות גם סטטיסטיקות על מי הקליק ואילו כתובות אינן נכונות. חשוב מאוד לשים דגש הן על נושא המיילים והן על התוכן. אם הנושא לא מעניין אנשים לא יפתחו את המיילים ואם התוכן לא מעניין, את המייל הבא רוב הסיכויים שלא יקראו.


רשתות חברתיות - מקום נהדר לפרסם

77% ישראלים גולשים לפחות פעם ביום ברשת חברתית – המובילים בין הרשתות הן YouTube ו Facebook. שאר הרשתות הן יותר ספציפיות כמו Linkedin שמתאימה לפניה לעסקים, או אינסטגרם שמתאימה לצעירים.

ברשתות חברתיות יש 3 דרכים לפרסום:

  1. תוכן בדף או בערוץ שלך וקידום שלו בצורה חברתית חינמית,

  2. פירסום במערכות יעודיות, המאפשרות לתוכן להגיע לעוד לקוחות פוטנציאלים

  3. התקשרות עם משפיענים - Influencer, כלומר אנשים שיש להם הרבה עוקבים, שימליצו על העסק / מוצר שלכם.

בכל מקרה ההשקעה של זמן ויצירת תוכן חשובה ומשמעותית ודורשת השקעה. צריך גם לתקשר עם לקוחות שפונים דרך האתרים האלו באופן מהיר מאוד- אם לא אתם מאבדים אותם.

68% קוראים חדשות באינטרנט מאתרי חדשות כלליים, כלכליים או ספורט , פירסום ישיר באתרים אלו הוא יקר ולכן מתאים לחברות גדולות. אבל יש מערכות לפרסום תוכן כמו Outbrain ו Taboola שמקדמות מאמרים שלכם באתרים האלו והתשלום אצלם לפי קליק ואין צורך בתקציבים גדולים. יש גם מערכות פירסום נוספות שיאפשרו לכם להתפרסם באתרי התוכן הגדולים בתקציבים קטנים.

באינטרנט קיימות עוד אפשרויות פרסום שלא כתבתי עליהן כאן, הפוסט הזה גם ככה ארוך, אבל אכתוב עליהן בהמשך ותמיד אפשר לשאול אותי או לכתוב הערה.

コメント


פוסטים נוספים

bottom of page