top of page

עצרו שניה! לפני שאתם לוחצים על כפתור הבוסט - יש 6 שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכםאם אתם מנהלים את דף הפייסבוק שלכם, בוודאי שמתם לב, שלכל פוסט שאתם מעלים, פייסבוק מציע לכם ללחוץ על Boost. לרוב ההצעה מפתה: רק עוד 10$ ותגיעו לעוד 3,000 איש. נכון ש- 10$ הם לא הרבה כסף, אבל זה מצטבר: פייסבוק הכניסו לקופתם 10.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2018, ורובו הגדול מפרסום!

האם באמת זו הצעה מפתה?

יש 6 שאלות שכדאי לענות עליהן, לפני שתחליטו לקבל את הצעתו הנדיבה של מר צוקרברג :

1-מה המטרה שלכם? מה תרצו שאותם 10$ ישיגו? אם יש מטרה, אז תוכלו אח"כ להעריך האם היה שווה להשקיע. שנית, אם תקבעו מטרה, תדעו לכוון את המודעה לאנשים הנכונים.

2-האם הפוסט מכוון למטרה זו? האם הפוסט שאתם עומדים לעשות לו Boost מביא את הקוראים שלו צעד אחד קדימה לכיוון המטרה? האם הוא כתוב, באופן שיוביל את הקוראים למטרה, לדוגמא: המטרה שלכם למכור תיק, האם אתם מציגים את התיק בפוסט באופן מעורר קניה?

3-במידה והפוסט רץ באופן אורגני (חינם) האם הוא זכה להפעיל את צופיו? פוסט שכבר זכה ללייקים, שיתופים והקלקות, שווה יותר לקדם, משתי סיבות: האחת - שכנראה שהמסר שלכם עובד, אז כדאי שעוד א\נשים יחשפו למסר הזה. שנית, המערכת של פייסבוק מתעדפת מודעות עם לייקים, שיתופים והקלקות, אז אם יש לכם מראש זה יותר טוב.

4-מי הם הא\נשים שתרצו שיראו את הפוסט? אפשרויות לפילוח קהל היעד: טווח גילאים, מגדר, תחומי עניין, איזור מגורים, שפה (מה השפה שהפייסבוק שלהם מכוון אליה), זמנים ומצב משפחתי. מעוניינים לקרוא עוד על איך לקבוע מי הלקוחות? קיראו את הפוסט - שלב ראשון בתכנון הפרסום.

5-מה תרצו שהם יעשו, אחרי שהם יראו את הפוסט? כאן אנו חוזרים למטרה: אם המטרה היא למכור מוצר הרי שאתם רוצים שהם יעברו לדף בו הם יכולים לקנות אותו ישירות, או להשאיר פרטים ואתם תחזרו אליהם. במידה והמטרה הינה להפיץ מידע, תרצו שהם יעברו למאמר או סרטון שיש בו את המידע. רשימת האפשרויות ארוכה אבל כנראה שהבנתם...

6-ונניח שהם עושים מה שרציתם, אז מה יקרה? מה השתלשלות הפעילות שאתם מצפים מהם והאם זה אפשרי טכנית? למשל, אתם רוצים שהם ילחצו על הלינק - האם הדף שהלינק מחובר אליו עובד? ואחרי שהם הגיעו לדף הזה- מה הם אמורים לעשות? למלא טופס להתקשר? תוודאו שלכל הדרך עד הפעולה האחרונה הכל עובד.

לדוגמה: עשיתי בוסט לפוסט "איפה כדאי לי לפרסם?" (בוסט = לפרסם, פוסט שאני משקיעה בו כסף אומר שאני מפרסמת), ראשית אני עונה על חמשת השאלות:

1. המטרה שלי שבעלי עסקים קטנים יקראו את הפוסט, יראו שאני יכולה לעזור להם לשווק (לפרסם) את העסק שלהם, ויהפכו ללקוחות שלי.

2. כן, הפוסט שלי מסביר על פרסום, ומי שמקליק עליו יגיע לבלוג שלי.

3. הוא רץ, אבל מעט מאוד ולא הגיע למספיק צופים רלוונטיים ולכן אני רוצה לפרסם אותו.

4.קהל המטרה שלי לפוסט הם: בעלי עסקים קטנים, בגילאי 40+, שגרים באיזור תל-אביב, הפיסבוק שלהם מכוון על עברית, אנגלית (הרבה ישראלים שפת הפייסבוק שלהם היא אנגלית), ערבית או רוסית. מעניינים אותם נושאים שקשורים לעסקים כמו החזרי מס, פרסום ושיווק, תשלומים לביטוח לאומי, הלוואות, דוחות עסקיים וכד'.

5. אני מעוניינת שהם ילחצו על הלינק, יקראו את המאמר (או לפחות חלקו) וימלאו את הפרטים שלהם בטופס בסוף.

6. ווידאתי שהלינק עובד, שהפוסט נראה טוב, ושהטופס למטה שולח אליי את הפרטים של המעוניינים.

Comments


פוסטים נוספים

bottom of page