top of page

נתונים מפתיעים על אמזון השנהנתונים על אמזון ב2017

לקראת קורס על ניהול חנות באמזון, שאני הולכת להעביר במכללת פסגות, התחלתי לאסוף מידע על אמזון בתקופה האחרונה. תמיד ידעתי שאמזון היא ענקית אבל היא הולכת ותופחת במקצבים מדהימים עדיין. אז קצת נתונים:

4 מיליארד גולשים בחודש יולי 2017

14 חנויות אמזון מקוונות (אונליין) תחת השם אמזון, עם סיומות גאוגרפיות שונות: ארה"ב, יפן, בריטניה, גרמניה, הודו, צרפת, מקסיקו, סְפָרַד, איטליה, אוֹסטְרַלִיָה, בְּרָזִיל, קנדה, סין, והולנד. גם חנות פיזית בארה"ב ועוד חנויות יעודיות עם שמות אחרים השייכות לאמזון. לפי נתוני הגלישה של SimilarWeb בחודש האחרון (יולי 2017) ל14 האתרים נכנסו 4 מיליארד א.נשים (כמחצית מאוכלוסיית העולם!).

חשוב לציין שב 11 ליולי התקיים ה Prime Day, ששבר את שיאי המכירות בכל הזמנים. בו נמכרו באמזון 60% יותר משנה שעברה בפרים דיי. חלק גדול מהקניות נעשה מהאפליקציה שלהם, שבה היה קל יותר לאתר את המבצעים.


מיליוני גולשים באתרי אמזון ברחבי העולם

אמזון גדלה משנה לשנה, רבעון אחרון דווח על 25% גידול


מכירות באמזון מ 2004 עד 2016 - במיליארד דולר

נתוני המכירות של אמזון מראים שמאז 2004 הם רק ממשיכים לגדול ולא מפסיקים לרגע, את הרבעון השני של 2017 הם סיימו עם גידול של 25% , רבעון ראשון היה רק 23% וזאת לעומת 2016. אתמול (8 באוג' 2017) מגזין פורבס הכריז שג'ף בזוז, מנכ"ל אמזון, עולה לכמעט ראש הרשימה של המיליארדרים בעולם.

הסיבות לגידול המדהים הן שילוב של יכולת חדשנות והקשבה לעובדים ולקוחות. אמזון פריים, מינוי שנתי למשלוחים חינם, שהוא גם מינוי לשירותי הבידור של אמזון הוא להיט היסטרי. כפתורי ההזמנה המגנטיים למותגים שאפשר להדביק על מקרר, מכונת כביסה וכד' ובלחיצה פיזית אפשר להזמין עוד מהמוצרים ה"שוטפים" שלכם. שילוב אלקסה, מערכת הפעלה קולית, במערך המכירות. השירות השלם שהם נותנים לספקים, רק תבואו ותמכרו אנחנו נדאג (בתשלום סמלי כמובן) לכל היתר. שירות האיחסון והענן שהם מספקים לעסקים, שירותי שילוח ואיחסון מוצרים ועוד המון המון אפשרויות.

אמזון משנה את הרגלי המכירה גם ברחוב


אמזון שינתה את הרגלי המכירות בתחום הקמעונאי בארצות בהן היא נמצאת, במחקר שנערך ע"י PWC ביפן, ארה"ב, אנגליה, איטליה וגרמניה יותר ממחצית הנשאלים הם לקוחות של אמזון.

כפי שאפשר לראות בגרף 28% מהנשאלים קונים פחות בחנויות פיזיות, 18% פחות בחנויות אונליין אחרות ו 10% קונים רק באמזון!!!

למעשה אמזון מתחילים להקים חנויות פיזיות של ספרים וסופרים, עם חנות דגל שהם הקימו כבר בארה"ב, זה סופר יחודי עם עגלה שרושמת את הקניות וללא קופות. ויש שמועות עיקשות שהם יקנו רשת סופרים שנמצאת בקשיים.

אמזון נבחרה ע"י מגזין FAST COMPANY להיכלל ברשימת החברות החדשניות בעולם

חברת אמזון אומנם התחילה את דרכה כחנות ספרים וירטואלית, אבל היום היא תמנון רב זרועות של מכירת מוצרים ושירותים הן לצרכן הסופי והן לעסקים. המחסנים שלהם (שדרך אגב מהשנה יש סיורים רשמיים שאפשר לקחת, מומלץ להזמין מקום מראש) שעובדים עם רובוטים בקדמת הטכנולוגיה, צי המטוסים והרחפנים להובלת הסחורות ללקוחות, זיהוי דיבור של אלקסה, והטלוויזיה והטלפונים שהם השיקו, תחת המותג Amazon Fire, כניסתם להפקות של מדיה מקורית, סרטים וסדרות ועוד.

כאשר הם נשאלים על כך התשובה היא, אנחנו מקשיבים לעובדים וללקוחות שמציעים לנו רעיונות לפיתוח. ההשקעות שלהם הן לטווח הארוך, למשל על מנויי הפריים הם מפסידים עלויות משלוח אבל אלו הם קונים נאמנים שקונים באלפי דולרים לשנה, בעשרות אחוזים מעל ללקוחות שאינם מנויים.


留言


פוסטים נוספים

bottom of page