top of page

עשרה רעיונות להגדיל את תקציב השיווק שלך


אחת המגבלות הקשות שמולה מתמודדים מנהלי השיווק, היא התקציב! טרם נתקלתי בחברה שהתקציב שיווק שלה הוא בלתי מוגבל, כמעט ואין מנהלת שיווק שלא חושבת: "אילו היו לי עוד 10% בתקציב הייתי יכולה להביא עוד לקוחות או לחזק את המותג".


איפה מסתתר הכסף בתקציב?

מה אפשר לעשות בכדי לשפר את תקציב השיווק שלכם?

 1. ניהול תקציב באופן השוטף ביותר והמקיף ביותר שאתם יכולים. שיווק זה קצת כמו דיאטה, אנחנו מבזבזים במקומות הקטנים שאנחנו לא שמים לב אליהם. לכן חשוב לכתוב את כל הוצאות השיווק והתוצאות שלהם באופן מרוכז. דוחות שבועיים, חודשיים או רבעוניים יכולים להבהיר לנו ישר איפה מתבזבזים הכספים, או אם החלוקה תואמת את המטרות. טיפים על איך לנצל את האקסל טוב יותר לשיווק תקראו כאן.

 2. כח אדם, רגע לפני שאתם מקצצים, דווקא פה לרוב אולי השקעה קטנה תניב רווח גדול, תראו איך אפשר להעצים את הצוות ולהפוך אותו ליעיל יותר, גמיש יותר לצרכים ובעיקר מרוצה יותר. אנשים מאושרים הם עובדים יעילים.

 3. וודאו שאין כסף מבוזבז באפיקי השיווק הנוכחיים ותתחילו מהמקום הכי "בזבזני" המלצות:

 • כנסים ותערוכות הן לרוב הוצאה כבדה ולכן לרוב מאוד מנוטרת, אבל צריך לבדוק אותה למול ערוצי השיווק האחרים, 1,000$ יכולים לעשות הרבה ברשתות שיווק ומעט בתערוכה.

 • מערכות פירסום דיגיטליות מאפשרות הבנה של הנתונים עד רמת האטום, שימוש במילים ומיקומיים שליליים, או הגדרה נכונה של שעות וימים יכולים לחסוך הון. טירגוט נכון בפייסבוק הוא המפתח להצלחה.

 • רשתות חברתיות הן בור ללא תחתית, מבחינת תוכן ועבודה, האם הרשתות שאתם עובדים עליהן מתאימות לקהל המטרה? האם אתם מפיקים את המירב מהן או שאתם זורקים "שעות כח אדם" לשוווא?

 • האם הפרסום שקניתם ישירות עובד או שאלו חוזים שנעשו רק כי זו "מסורת"? האם בכלל אתם עושים משהו כי – ככה עושים אצלנו כבר המון זמן או שאתם בודקים כל דבר כל הזמן?

 1. יעלו את כלי השיווק לחסוך כסף:

 • שפרו את דפי הנחיתה, האתר ובכלל בכדי שתוכלו להשיג יותר באותו התקציב וכך יתפנה יותר כסף לשיווק בתקופה הבאה (חודש, רבעון או שנה)

 • בידקו אלו דפי נחיתה יותר מתאימים לכל ערוץ או אפילו למודעה, ותהיו עם היד על הדופק כי הכל משתנה גם העדפות של הלקוחות.

 1. הקדישו 10% עד 20% של התקציב לניסויי של ערוצים חדשים של פרסום, לרוב הם הרווחיים יותר וכדאיים להשקעה, אבל לכל אחד בצורה שונה ולכן חשוב לבדוק אותם לפני שמעבירים אליהם תקציב גדול. ברגע שמוצאים "באר של זהב" תוכלו להעביר תקציב ממקורות יקרים יותר.

 2. השקעה בלקוחות חוזרים והגדלת הרווחים מלקוחות קיימים היא המשתלמת ביותר. מעבר לשירות טוב, חווית קניה טובה וכמובן מוצרים או שירותים ברמה גבוהה, כדאי להשקיע בשיווק לאוכלוסיות אלו, אם זה רה-טרגטינג או דיוור ישיר, פופ אפים והמלצות במהלך הקניה באתר ועוד אמצעי שיווק.

 3. שת"פים עם חברות אחרות או קבוצות אחרות בחברה שיאפשרו לנצל טוב יותר את תקציב השיווק, ע"י הגדלת חשיפה או איחוד כוחות אחר.

 4. שתפו את אנשי הצוות שלכם ותדאגו שהם לא יפגעו אם הם ימליצו על קיצוצים, אפילו רצוי שירוויחו מההתייעלות. וודאו שיש להם את הכלים הטובים ביותר שייעלו את העבודה שלהם. היום יש אפליקציות ומערכות שבעלות חודשית נמוכה, יכולים לחסוך הרבה עבודה או להביא נתונים על השוק שיאפשרו לפרסום שלכם לדייק יותר או לעבוד יותר נכון.

 5. נסו לנצל יותר משאבים של החברה, עוד אנשי מפתח שיכולים אולי לכתוב פוסטים או לצלם וולוגים, מעצבים חובבים שיעשו עוד מודעות, אנשי מכירות שיתנו רעיונות, דוברי שפות שיתרגמו, חובבי צילום שיצלמו את המוצרים או עובדים וכד'.

 6. תשכנעו את הבוסית שתשחרר עוד תקציב שיווק כי היא תרוויח מכך. כאן אנחנו חוזרים לדוחות, אם ההנהלה רואה דוחות ויודעת שאתם עם היד על הדופק מצד אחד ומביאים להם תחזית חכמה עם סימוכין על הגדלת רווחים, רוב הסיכויים שהם ימצאו מאיפה להביא עוד תקציב.

זו עבודה קשה בעיקר משום שהיא סיזיפית ואינה מסתיימת לעולם, השינוי הוא תמידי והגבינה זזה מחדר לחדר, צריך לדעת לשמור על הגבינה שאנחנו מכירים ובו זמנית לחפש את הבאה. הרבה מהיצירתיות יכולה דווקא להתבטא בטבלאות האקסל עם הנתונים ולא רק ביצירת התכנים והרעיונאות.

Comentarios


פוסטים נוספים

bottom of page