top of page

אסטרטגיית תוכן לעסק - שיחת לייב עם רינה ויסגלס הלקין

הזמנתי את רינה לשיחה לייב שנדבר על כמה דברים שקשורים לאסטרטגיית תוכן ובדיעבד אני חייבת לציין שדיברנו על הרבה דברים גם מעבר!

אז תתכוננו לשיחה טיפה ארוכה (כמעט שעה) אבל מעניינת, מלאה בהשראה וטיפים, שאני מקווה יתנו לכם רעיונות לאסטרטגיית התוכן שלכם.

הרעיונות המרכזיים שעוברים בשיחה הם אסטרטגיית תוכן שהיא:

🖉 שימושית 🖉 משמשת כהשראה 🖉 נותנת טיפים וכלים

🖉נובעת מה DNA של בעל/ת העסק ומשום כך ממגנטת ואותנטית.

ההקלטה של שיחה הלייב עם רינה -ללא עריכה:

רינה ואני מכירות כבר יותר משנתיים ואני כל פעם מוקסמת ממנה מחדש, מהיכולת שלה לשחק עם העברית כמו עם פלסטלינה, מהכתיבה שלה, מהנתינה שלה ובעיקר מהאישיות הכובשת. את דרכה המקצועית התחילה כקופירייטרית 8 שנים במשרדי פרסום מהידועים בארץ, עוד 12 שנים ככתבת במגזינים, למשל הורים וילדים ששם כתבה טור על חוויותיה כאם צעירה. ב 12 שנים האחרונות היא כתבת שיווקית פרילנסרית שנותנת שירותי כתיבה (עוד על רינה אפשר לקרוא פה)

רינה משווקת את עצמה ככותבת תוכן בדרך מאוד יחודית, כל יום שישי בצהריים היא מעלה פוסט בפייסבוק שלה האישי, שבו היא משתפת אצ הקוראים בסיטואציות מחייה, למעשה זה מעין המשך של הטור שכתבה בהורים וילדים, מותאם גם טכנולוגית וגם תוכנית לימינו. התפוצה של הפוסטים גדלה לאלפים עם המוני תגובות. הבקשות לכתיבה התחילו להגיע למרות שאין שם שום פניה "שיווקית" או אפילו טלפון והסבר על היותה כתבת שיווקית. בשיחה אנחנו נוגעות לא פעם בדרך הייחודית שבה בחרה, ומה עובד בשיטה למרות שהיא שונה משיטות השיווק המומלצות.

אז על מה דיברנו:

🔸שרינה בהתחלה חשבה שיווק עצמי הוא "עונש" ואז היא מצאה את הדרך היחודית לה, שזה ה"טור האישי שלה" בפייסבוק, שכל פוסט בו הוא סיפור עם רגש "כל פוסט צריך להצחיק או להבכי"

🔸לכל כותב יש חוזה עם הקוראים שלו: "אתה הקורא תתן לי את הזמן שלך, אני בתמורה אתן לך ערך!"

🔸יותר ויותר קניות ובעיקר רכישת שירות, הן בעקבות נאמנות ואמונה במוכר. איך יוצרים אותם? ע"י נתינת ערך ויצירת הכרות אישית ע"י שיתוף בעיקר ברשתות החברתיות.

🔸רינה שיתפה אותנו שבהתחלה שכתבה את הפוסטים בפייסבוק, היו מעט קוראים אבל ההתמדה וכמובן איכות הסיפורים הביאו איתן הרבה קוראים ותגובות ואח"כ באו גם ההפניות. השיתוף האישי הביא לכך שכבר בשיחה הראשונית עם הלקוחות, יש סוג של היכרות והאפיזודות משמשות אותה ואת הללקוחות גם כהזדהות וגם כשבירת הקרח הראשונית.

🔸החלק העוצמתי הוא שרינה כבר לא מפחדת מהשיווק העצמי, אלא נהנית ממנו וממתינה כמונו ליום שישי להעלות את הפוסט הבא.

טיפים לכתיבה שיווקית נכונה (מתאים בעיקר לפוסטים) שאספתי מהשיחה:

הכתיבה צריכה להיות אמינה למי שאת/ה במציאות - כדי שהלקוח במציאות לא יתאכזב שיכיר אותך, כי הוא ירגיש שזה לא את/ה אלא מישהו אחר. "תהה עצמך כל השאר תפוסים" אוסקר ווילד

רוב הפוסטים ברשתות החברתיות או בבלוגים, לא צריכים להיות מכירתיים (אפשר פה ושם) הם צריכים לתת ערך ללקוח, זה יכול להיות השראה, עניין, טיפים, רגש (להצחיק או להבכי) רכילות וכד' (עוד על כך אפשר לקרוא ולשמוע בשיחה שלי עם עדי בנטוב לן )

למשתמשים בשירותי כתיבה של רינה או קולגות שלה, תקראו את הפוסטים ותוודאו שזה אתם ואם לא לבקש לשנות בהתאם. לא לנסות להיות יותר מדי מושלמים או מצוחצחים.

חשוב להתחבר לכותב/ת התוכן שלכם ולהקדיש את הזמן לספר את עצמכם והעסק, אחרת הוא/היא לא יכול/ה להיות העט שלכם.

סיפורים על כשלונות מראים על צמיחה ואנושיות! מיס פרפקט היא קרה ומנוכרת.

הפוסטים צריכים להיות תמהיל של סוגים שונים, סיפורים אישיים, סיפורי לקוח, ציטוטים, שאלות, השראה ועוד

התמדה ועיקביות הם שם המשחק, בכך שיווק דומה לדיאטה, לא מספיק ללכת לדיאטנית צריך לשמור ולהקדיש לכך זמן.

טירגוט כלומר לכוון לקהל היעד שהכי מתאים ונכון לכם, מאוד חשוב ! ככל שאנחנו פונים יותר במדוייק (גם בכתיבה שלנו, גם במסרים וגם בפרסום) אנחנו ברורים יותר ללקוחה הפוטנציאלית והסיכוי שלה להשתמש בשירותים שלנו או לקנות מאיתנו מוצר, גדלים.

אפשר להתחיל את השיווק עם הקבוצה הכי קטנה ומצומצמת שהיא המינימום, שמדייקת אותנו, תתפלאו לראות שככל העסקים גדלים הם לרוב מטרגטים קהל מדוייק יותר ומצומצם יותר.

המלצה שלי (אילה) היא לדמיין לנו בראש את הלקוח, רינה אומרת ממש לכתוב בכתב יד את הפרופיל, וככה שיש לנו בראש למי אנחנו כותבים ומדברים, קל לנו לדייק. כתבתי חוברת על איך לשפר את השיווק שלכם ע"י יצירת הפרופיל של הלקוח/ה המדוייקת לכם. (לינק פה)

אנחנו נמצאים בעידן השפע ואין טעם לשמור את ידע לעצמנו, שאנחנו כותבים (או יוצרים תוכן בכלל) אנחנו צריכים להיות במצב של נתינה.

חלק מהשיווק נעשה בחושך - כלומר אנחנו לא יודעים בדיוק מי קורא או רואה אותנו אבל אנחנו ממשיכים בכל זאת. לוקח זמן לתוצאות להגיע.

מצב התודעה החדש הוא: תודעת השפעה, שהיא גבוהה מתודעת השפע, בכך שהיא באה מתוך השליחות שלנו להפיע על העולם ולעשות מתוך נתינה. כאשר המטרה היא שנצליח, נגדל ונפרח.

שוחחנו על כך שרינה רואה בטור שלה שיתוף ואני רואה בו את החשיפה ופה ההבדל בתודעה. אנשים אוהבים אנשים אחרים שלא מפחדים להביא את עצמם לקשר בצורה מלאה ושיתופית, כלומר להביא את האנושיות שלנו ולשתף בטעויות שלנו. כי לאף אחד אין חיים מושלמים.

כשאנחנו מספרים על עצמנו אנשים אחרים מוצאים את עצמם בסיטואציות האלו ולכן הם מתחברים, אם אני מספרת על הכלב שלי, הקורא ישר מתחבר לכלב שלו. רינה מספרת שבתגובות לפוסטים שלה היא רואה איך הסיפורים האישיים שלה פוגשים את הלקוחות בחיים שלהם.

כמובן שיש גבולות שנשמרים גם שיכבדו את הקורא וגם את אלו שאנחנו כותבים עליהם. במקרה של רינה שכותבת על ילדים שלה, היא לא מפרסמת שמות ותמונות שלהם כמו גם נזהרת בכבוד שלהם.

אנשים אוהבים סיפורים, עובדות הן פחות מעניינות!

רצוי להשתמש בתיאורים שאפשר לדמיין אותם (דימויים כמו שהמורה שלי לכתיבה קראה להם)

"Each baby writes its own story" - זה נכון לכל עסק, ז”א שאם יש לאותו אדם שני עסקים, לרוב צריך לשווק אותם ולספר אותם בדרך אחרת.

אני ממש מקווה שגם אתם נהנתם מהשיחה כמוני ולמדתם עוד דברים על אסטרטגיית תוכן ושיווק דיגיטלי ובכלל.

פרופיל הפייסבוק של רינה , האינסטגרם שלה kotevet.berina@ עם דוגמאות לעבודות שהיא עשתה ללקוחות.

Commenti


פוסטים נוספים

bottom of page