top of page

שיחה עם מיטל טליוסף חתוכה על הגשמת חלומות דיגיטליים

שואלים אותי, לא מעט, על מוצרים דיגיטליים מכיוון שאני רוצה לתת לכם את התשובות הטובות ביותר הזמנתי לשיחה לייב בפייסבוק, את המומחית למוצרים דיגיטליים - מיטל טליוסף חתוכה, שהיא מלווה בעלות עסקים ליצירת מוצר דיגיטלי משלהן, העסק שלה נקרא מחלום למוצר.

צרפתי פה את ההקלטה של השיחה (לא ערוכה) והוספתי גם תקציר פה בהמשך להקל על אלו שפחות נח להם עם שיחות לייב.

עוד סיבה שהזמנתי את מיטל, אני מתלבטת לגבי מוצר דיגיטלי משלי, ורציתי לקבל תשובות על החששות שלי והשאלות שאני רואה מולי כרגע.

מהו מוצר דיגיטלי - מוצר שקונים וצורכים באינטרנט, לדוגמא קורס מבוסס וידאו, וובינר או מועדון תכנים אינטרנטי שמשלמים עליו מנוי. סרטונים, לייב או וובינר חינמים הם אינם מוצרים שכן לא מוכרים אותם, הם כלים שיווקיים שעוזרים לנו לשווק את השירותים או המוצרי שלנו. ספר מודפס או סדנה שצריך להגיע אליה ומתקיימת פיזית הם לא מוצרים דיגיטליים כי הם נצרכים באופן פיזי.

חששות - יצירת מוצר דיגיטלי מלווה בהרבה מהן, למעשה יצירה של כל מוצר מלווה בהרבה חששות והעובדה שהוא דיגיטלי מוסיפה להם עוד נדבך. הנה רשימה חלקית של חששות והתשובות שנתנו במהלך השיחה:

החשש הפופולרי ביותר, בעיקר בקורסים, ליווי וסדנאות דיגיטליות הוא - אין לי את המגע האישי, מגיעה אליי מישהי יושבת מולי, אני רואה בעיניים שלה אם היא מבינה ועדיין בקשב. אני יכולה בזמן אמת להתאים את עצמי, מה עושים בקורס שצולם מראש? ראשית מיטל ממליצה בחום לעשות מחקר לקוחות לפני שיוצאים עם המוצר (הסבר על המחקר בהמשך הפוסט), על האתגרים שהם רואים לפני שהם הגיעו אלינו, האתגרים שיש להם תוך כדי הליווי או הקורס / סדנה שלנו.

ולכן ההמלצה השניה היא להוציא מוצר דיגיטלי אחרי שהעברנו את הקורס הזה או הליווי הזה לפחות פעם אחת, אבל רצוי מספיק פעמים בכדי להבין את הלקחות והאתגרים שבדרך.

בנוסף, תמיד אפשר כאשר לקוחות נתקלים בבעיה להוסיף עוד חוברות, טבלאות, סרטונים וכד'

להציע תמיכה או ליווי לקורס . (נדבר על זה בהמשך)

למה שישלמו, יש את החומר ביו-טיוב בפרט ובאינטרנט בכלל בחינם. קונים מאיתנו כי מתחברים אלינו, לייחודיות שלנו, לתפיסת עולם שלנו, לדרך שלנו להסביר דברים או ייחוד אחר שלנו שהלקוח מרגיש שאנחנו נוכל לעזור לו במקום בו הוא לא הצליח לבד או עם אנשי מקצוע אחרים.

דווקא עודף המידע גורם לחלק מהלקוחות לשיתוק או יותר חששות, מוצר דיגיטלי שעונה לו על הבעיה עם מישהי שהוא מרגיש שהוא מתחבר אליה, יכולה להוציא מהשיתוק הזה.

ההשקעה בהכנה של מוצר דיגיטלי היא רבה, האם היא כדאית?

מוצר דיגיטלי מאפשר לנו להרוויח מעבר לזמן שיש לנו, כלומר אם אני כיועצת שיווקית יכולה לקבל על 30 שעות יעוץ בשבוע, כי בשאר הזמן אני עושה עוד דברים, אזי מוצר דיגיטלי מאפשר לי להגיע ללקוחות כשאני עושה משהו אחר.

כמה זמן צריך להשקיע בכדי להוציא מוצר דיגיטלי? - מיטל סיפרה שלה לקח שנה להוציא את הקורס, אחרי שנים שהיא חולמת עליו ויוצרת ומלווה אחרים עם המוצרים שלהם. בעיקר כי היא מאוד רצתה לדייק את הקורס שלה.

מאידך היא סיפרה שהיא הכינה וגם ליוותה מוצרים שלקח שבוע להכין אותם, כי היקף החומר היה מצומצם יותר, הליווי היה צמוד ומנדנד, והיה קל הכין את החומרים.

האם מוצר דיגיטלי הוא במדיה אחת או שילוב? התשובה היתה כן חד משמעית רצוי שילוב של מדיות כלומר קורס שמורכב מסרטונים וגם חוברות עבודה להורדה, ספר דיגיטלי עם הקלטת אודיו. קורס מסרטונים משולב בקבוצת תמיכה בוואטאפ או פייסבוק וכד'.

האם כדאי להציע תמיכה או ליווי עם המוצרים - רצוי מאוד להציע לפחות תמיכה במייל או בוואטסאפ כמו שאנחנו קונים תוכנה ואם יש לנו בעיה אנחנו רוצים שבעל המקצוע שממנו קנינו את המוצר יענה לנו כי עליו אנחנו סומכים. ליווי אפשר לעשות בעזרת קבוצות או פגישות נלוות והוא מומלץ גם כי הוא נותן עוד ערך ולכן אפשר לתמחר את המוצר גבוה יותר, וגם אנחנו יכולים לתפוס את האתגרים שאולי לא נתנו להם תשובה ולפתור אותם במהלך הליווי. תמיד ניתן בהודעה מראש להפסיק את הליווי לקורס הבא או מתאריך קניה מסויים של המוצר

איך לעשות מחקר לקוחות? נושא חשוב מאוד בשיווק שמיטל חזרה עליו כמה פעמים במהלך השיחה. כדי להבין יותר טוב את האתגרים שעמדו בפני הלקוחות שהגיעו עלינו, והאתגרים תוך כדי התהליך שהם עוברים איתנו, רצוי לשאול אותם וגם לקוחות פוטנציאלים פשוט ע"י שיחות טלפוניות. בנוסף אפשר להכנס לקבוצות פייסבוק שקשורות לנושא שלנו ולקרוא על הדילמות שלהם, הפחדים החששות ויותר מזה למצוא מהן המילים והמונחים שהם משתמשים בכדי להגדיר את הבעיות, החששות והדילמות שהם חווים.

שהמוצר מוכן ועלה לאינטרנט, האם יגיעו לקוחות? רוב הסיכויים שכן, מוצר דיגיטלי צריך לשווק כמו כל מוצר אחר, זו לא הכנסה פסיבית! צריך להשקיע בשיווק אורגני, פרסום, דיוור לרשימות תפוצה ועוד. מחקר השוק מאוד עוזר בכדי לכוון את מאמצי השיווק לכיוונים נכונים (יש לנו את רשימת האתגרים של הלקוחות עכשיו אנחנו יכולים לענות עליהם בפוסטים שלנו ובדפי הנחיתה (או מכירה) שלנו)

השיחה עם מיטל מעבר ליותה כיפית, הייתה מלאה במידע, היא ענתה להרבה שאלות שהתאוררו אצלי באופן אישי ועוד כמה שקיבלתי מלקוחות וקולגות שדיברתי איתן על הנושא. אני מקווה שאתם יצאתם לפחות עם ההחלטה הבסיסית האם כדאי לכן/ם להתחחיל לעבוד על מוצר דיגיטלי או לפחות להתחיל להגשים את החלום הדיגיטלי שלכם.

כמו שציינו פעמים רבות השיחה, אנחנו נשמח לענות על שאלות, תפנו אלינו.

Comments


פוסטים נוספים

bottom of page