top of page

"טעיות שעושים כשמשווקים בפייסבוק" שיחה לייב עם שרון פל

כולנו עושים טעויות בשיווק בפייסבוק (כמו בחיים בכלל) יצאתי לבדוק עם שרון פל מומחית פייסבוק, מה הן ואיך לתקן אותן.

הזמנתי את שרון פל, הדרכות פייסבוק ושימוש נכון לשיפור הנראות, לשוחח בשידור לייב בפייסבוק אמש.

הנה הסרטון של השידור ללא עריכה:

בכדי להקל עליך הנה גם תקציר בכתב של הטעויות הנפוצות שהזכרנו בסרטון:

1 - גישה לא חברתית - פייסבוק היא רשת חברתית ואנשים שנכנסים אליה מצפים לעניין חברתי או בידורי! לא להגיע לאתר פרסום! לכן ההתייחסות הכללית צריכה להיות חברתית, נעימה ושיתופית.

2 - תמונת פרופיל - את תמונת הפרופיל אנחנו רואים בקטן (מאוד) בפוסטים עצמם, בהערות לפוסטים וכד'. בתמונה שהיא לא רק הפנים שלך, בגודל שתופס את כל התמונה, לא נוכל לזהות אתך, או להרגיש שאנחנו יוצרים קשר. כמו שלא הולכים לנטוורקינג עם שלט, כלב או הבן זוג מוצמד לפנים על תצמידו אותם לתמונת פרופיל שלכם בפייס.

3 - תמונת פרופיל של דף עסקי – יכולה להיות הלוגו, בעיקר עם מדובר בחברה, אבל אם הכוונה להדגיש אתכם כעסק (אתם נותנים שירות אישי שלכם) אזי עדיף לשים תמונה שלכם.

4 - תמונת קאבר בפרופיל הפרטי – דווקא פה יש פספוס שיווקי, נכון זה לא המקום לשים מודעה עם טלפון וכו', אבל אפשר לשים תמונה, איור סרטון שמרמז על העסק ומה הוא עושה. אסור על פי חוקי פייסבוק לשים מודעה עם פרטים וטלפון אז בזהירות.

5 - תעבירו פיסות חיים לפרופיל שלכם – אנשים רוצים לעשות עסקים עם אנשים ולכן יבדקו לראות מי אתם בפרופיל האישי, תעלו שם פיסות קטנות ואישיות שלכם, לא חייב הרבה אבל שיתן תמונה עליכם.

6 - פוסטים עם ערך – פוסטים צריכים להיות עם ערך, לא פרסומת, לכן הכניסו מידע, ספור, בדיחה, משחק משהו שיתן ללקוחות פוטנציאלים טעימה מכם. לרוב האנשים יש עיוורון פרסומות הם פשוט יעשו לכם סוויפ.

7 - ראיה לטווח ארוך – לוקח זמן לאנשים להתחבר, להכיר, להפנים את המידע ולוקח זמן להגיע לנקודה בה הם צריכים אתכם וזוכרים אתכם ביחד. תנו בין חודש לחודשיים בין הפעילות שאתם מפרסמים לתפוס, תעלו פוסטים כחודשיים קודם.

8 - תוכנית עבודה שנתית וחודשים שנגזרת ממנה – תעבדו עם תוכנית עבודה שנתית או חצי שנתית כך תדעו מה אתם מתכננים חודשים מראש ותוכלו לעלות פוסטים בהתאם.לא כל העולם רואה אותך – אחוז מהעוקבים / חברים שרואים את הפוסטים שלך יגדל ככל שתהיה יותר מעורב. תהיו מעורבים בקבוצות ועם חברים.

9 - בזבוז זמן בפייסבוק- פייסבוק הינו משאבת זמן ידועה, אם את/ה משווקת/ת בפייסבוק תקחו זמן פעם פעמיים ביום שאתם רק עושים דברים שקשורים לשיווק.

10 - חסר מידע קריטי בדף העסקי – לקוחות פוטנציאלים לא יצרו אתכם קשר אם אין בדף את מס' הטלפון שלכם, רצוי גם לינק לאתר, מלאו את סעיף האודות וכל מידע שאתם רק יכולים בתוך הדף. נצלו את כל המקום שהם נותנים.

11 - שם הדף העסקי – אם הדף שלכם בעברית והלינק אליו מסובך, שנו את הלינק שלו מתחת לתמונת הנושא בדף.

12 - לינקים ארוכים – בבקשה, השתמשו בלינקים מקוצרים בהערות, תגובות שרשורים, פוסטים והכל. אני מקצרת לינקים ב : https://bitly.com אבל יש עוד אתרים שנותנים את השירות הזה.

במהלך השיחה הסברנו יותר לעומק כל סעיף ועניין, שרון נתנה הרבה מידע וערך, אני מאוד נהנתי מהשיחה ומקווה שאספיק לתקן את ההתנהגות שלי בפייסבוק עד שתגיעו לשורה הזו :-)

תודה לשרון פל, שהצטרפה אלי לשיחה בלייב, שאם אתם מעוניינים/ות אפשר לפנות אליה ל"אבחון, ניתוח וייעוץ לדף העסקי". והיא תרכז את כל הטעויות ותסביר לכם איך לתקנן.

Commentaires


פוסטים נוספים

bottom of page