top of page

איך מצליחים לשווק הרצאות לחברות?

הזמנתי לשיחה בלייב את שירלי שלום כהן כי ראיתי מקרוב איך היא הצליחה ב 5 אצבעות להפוך את ההרצאות לעסק העיקרי שלה, היא מרצה בארגונים, בחברות, בביה"ס, בחוגי בית ומועדונים. מעבירה סדנאות על פרזנטציות בארגונים ויועצת למרצים ולנשמה. כבת שומעת במשפחה חירשת, סיפור החיים של שירלי הוא יוצא דופן, ושירלי הפכה אותו להרצאה מצליחה ויותר מזה, שמעבירה מסרים של קבלת האחר, העצמה ונתינה. בדו-שיח שירלי מספרת על הדרך שבה היא הצליחה להגיע להרצות בתשלום בארגונים, איך היא הגיעה להרצות ב TEDx. הדו-שיח היה בשידור לייב בפייסבוק, כמעט ולא ערכתי את ההקלטה מלבד שתי מקומות שממש היו בעיות טכניות.

איך מגיעים לארגונים?

התנדבות

טוב לנשמה וגם לקדם את ההרצאות. זה win-win לשני הצצדים, הארגונים שהכי צריכים לשמוע הרצאות על העצמה כמו מקלט לנשים מוכות או מועדונים של חרשים, ביה"ס של ילדים מעוטי יכולת וכד' מקבלים הרצאה נפלאה שמעצימה ונותנת להם תקווה והרגשה טובה. מצד שני המארגנים, המתנדבים שעובדים בארגונים אלו הם אנשים מאוד מקושרים בחברה, מאוד אהודים והמלצות שלהם מאוד חשובות להתקבל למקומות אחרים.

אחרי הרצאה שירלי מבקשת המלצה , שולחת את הלינק לתת את ההמלצות בפייסבוק ומבקשת עוד טלפונים לאנשים שאולי ירצו לשמוע את ההרצאה.

ארועי חשיפה - הרצאות ללא תשלום, לחשוף את ההרצאות שלך, לעשות מדי פעם הרצאות חשיפה מאפשרת להגיע לאנשים שלא מכירים אותם, מביאים צלמים מקצועים ויוצאים מזה תמונות טובות. למשל TEDx הוא אירוע חשיפה שכן לא משלמים למרצים. לינק להרצאה של שירלי - באתר יש מדריך איך בונים הרצאה מוצלחת

פרסום סמוי - כמו בסרטים שיש משאית עוברת עם לוגו ליד הדמות הראשית, אותן חברות משלמות על כך הרבה כסף, כי זה מאוד זכיר ונכנס לנו לתת מודע. שירלי ממליצה להשתמש בזה בהרצאות שלה.

היא משלבת סיפור כמו בהרצאה שהיא נתנה בבית אבות היא סיפרה על ההרצאה שהיא נתנה לבנות מצווה בעוטף עזה הילדים שאלו "איך חרשים יודעים שיש אזעקה?" ותמיד שהיא מגיעה לעוטף עזה שואלים אותה את זה.

בכך היא מדגישה שהיא מגיעה לכל הארץ, שהיא נותנת הרצאות בת-מצווה וגם מעוררת שאלה מעניינת.

לספר שבהרצאה בבנק הפועלים, הגיעו אליה המנטורים של TEDx, וככה היא מספרת שהיא הרצתה בבנק פועלים, אז גם יתאים להזמין אותה להרצאות בבנקים אחרים, חברות ביטוח ועוד.

למה מזמינים לארגונים "סלבריטי" כמו אדיר מילר או ליהיא לפיד?

אנשים יטריחו את עצמם להרצות, הופעות או אירועי חברה לראות אנשים שהם מכירים מהטלוויזיה. וגם זה מאדיר את אלו שהזמינו את הכנס, הם מחפשים להיא מותג, אוטוריטה. המטרה של שירלי להפוך אתכם למותג גם כן. איך הופכים למותג, נמצאים בהרבה מקומות. איך עושים זאת? לעלות כפוסט אחד בפייסבוק שיש לכם הרבה הרצאות במרוכז, זה נותן הרגשה לאנשים שאתם מאוד עסוקים ויש לכם הרבה הרצאות.

אנשים שמפרסמים את עצמם הרבה ברשתות החברתיות , נחשפים להרבה אנשים רואים את זה, למרות שהם לא מגיבים ישירות, הם מרגישים שאותם אנשים הם "מצליחנים".

נקודה רגישה, אפילו אחרי הרבה שנים, כסף

  1. תמחור לחברות יהיה שונה ממתנסים או חוג בית.

  2. תכינו מחירון מסודר לפי סוגי ההרצאות, אפשר להיות גמישים אבל צריך להכיר את המחירון טוב. עדיף לומר שאני אשלח לך מחיר מאשר לגמגם.

  3. להוסיף תוקף להצעת המחיר.

  4. שירלי לא לוקחת מקדמות, אבל אם היא עושה הרצאה פתוחה היא גובה מראש

איך מגיעים ללידים או לאנשים שיזמינו אותנו להרצאות:

ליד חם זה מישהו שנמצא לידכם, חברים שעובדים בחברה, ולבקש שיתן לכם את הטלפון של אותה מנהלת משאבי אנוש שתזמין אותך להרצאה הבאה. לא חייבים להתחיל בהרצאות הגדולות אפשר ליום גיבוש של מחלקה של 10 אנשים!

טיפ חשוב, לקראת סוף השנה נשאר לרוב תקציב להרצאות, שווה להתקשר בנובמבר להציע הרצאות

טיפ - שמתקשרים לארגון, לא נופלים סתם, להציע לפי אירוע כמו, יום משפחה, חגים, יום האשה הבינ"ל. לכל רכזת משאבי אנוש יש תקציב לפי אירועים, שמקשרים את ההרצאה לפי אירוע, זה יושב לה על השורה באקסל.

במקום לקחת משרד יחסי ציבור, יש היום הרבה תוכניות אירוח, תוכניות רדיו ומקומונים, לכתוב להם עם כותרת עסיסית, ותשלחו להם כתבה מוכנה עליכם. תתקשרו, תחברו לתקופה, לחגים. ואפשר לשלוח את זה בלינק ללקוחות שאתם שולחים להם הצעת מחיר.

סיפור על איך פנינה רוזנבלום, ניצלה אירוע חברה בכדי לעשות עוד עסקים, אומנם הסיכוי לפגוש את ביל גייטס נמוך אבל אפשר להכיר הרבה אנשים שיכולים לעזור לנו לקדם את העסק שלנו. זה נטוורקינג טבעי.

לקראת הסוף שירלי שיתפה אותנו עם האקסל שלה של השנה הראשונה של העסק שלה, הראתה לנו איך היא השתמשה בכל הנקודות שהיא העלתה פה בכדי לקדם את ההרצאות ולהגיע לעוד מקומות.

אנחנו מאוד מקוות שלמדת מאיתנו ואפילו מעט איך אפשר לשווק הרצאות לארגונים ונשמח להגיע להרצאה שלך.

Comments


פוסטים נוספים

bottom of page