top of page

סיכום שיחה עם עדי בנטוב לן - אסטרטגיות שיווק ברשת - הלו גיברת זה לא שוק פה!

הזמנתי את עדי לשיחה מכיוון שאני עצמי עברתי איתה תהליך של למידה על התנהגות וכתיבה ברשת ומנסיון אני יודעת שהשיטה שלה עובדת. פה בשיחה עדי משתפת את האני מאמין שלה, שמגיע מהנסיון שהיא צברה משנים של הפעלה של סטטוסים מצייצים ועבודה עם חברות גדולות וקטנות על פעילות ברשתות חברתיות.

ההקלטה היא כאמור של שיחה שהתקיימה בלייב בפייסבוק, אז ההקלטה רחוקה ממושלמת ואין עריכה. הרעיון הוא להעביר תכנים בצורה קלה ונעימה ולא מושלמת אבל כיפית. מקווה שזה מתאים לכם. (למטה תמצאו תקציר של השיחה)

המשנה של עדי בנטוב לן:

בעלות עסקים רבות פועלת מתוך הנחה שברשת החברתית הן בשוק, הדף הוא הדוכן שלהן, והן עומדת בשוק וצועקות את מרכולתן והמסרים שלהן, וממתינות ללקוחות ש"צוקי" אמור לדעתן לשלוח להן לדוכן.

אז זהו שלא….

הרשת החברתית היא לא שוק, אנשים לא מסתובבים עם ארנק וכרטיס אשראי, ובעיקר ללא כוונת קניה. (היא גם לא קניון ממוזג)

הרשת החברתית היא סוג של פארק שאנשים עומדים שם בקבוצות ומדברים. על מה אנשים מדברים? על מיליון ואחד נושאים. אני כבעלת עסק לא מעניינת אותם, הם לא עוברים בדוכן שלי, אלא אני צריכה לקפוץ ולנסות לתפוס את תשומת הלב שלהם, להשתלב בשיחה שלהם. האתגר להיכנס למעגל השיח ולתפוס את תשומת הלב ולהעביר את המסרים שלנו, השיווקיים והכלליים.

איך משתלבים? בזהירות כמו קיפוד ובהקשבה למה שכולם מדברים עליו.

עוד פעם לדבר על מה שכולם מדברים עליו? אם לא תשתלבו בשיחה לא תוכלו להיכנס למעגל, אז כן לדבר על מה שכולם מדברים, אבל מהזווית שלך! מה שחסר לך לנסות להיכנס לקבוצה שמדברת ואת נראית כמו אשת מכירות שנכנסת בכח לקבוצה.

דוגמא - גל שני לתקופת הקורונה, זה מטריד את כולנו כיום, וזה קשור לכולנו….ואפשר לדבר על זה ומזה לבשל את המסרים לפי הנושא הזה.

שחררו את המוטיבים ה"עסקיים" הבידול שלך זה את, ויש רק אחת כמוך בעולם. דווקא מותגים גדולים לא יכולים להישמע כמו בן-אדם בעוד שאנחנו כעסקים קטנים יש לנו את הפריבילגיה להיות אנחנו. דוגמא, מארק צוקרברג, הוא הפנים של פייסבוק, לא סתם כי אנחנו כאנשים רוצים להזדהות, לדבר לכעוס על ישות אנושית עם פנים.

ברשת חברתית, אנשים מדברים עם אנשים,

מה זה אומר פרקטית?

קודם כל - לפתח את האישיות שלך ברשת ולהיות הפרסונה שאת רוצה להיות ברשת. דוגמה - מטפלת הוליסטית ומדברת על שלווה ורוגע- מעבירה את המסר הזה בכל הדרכים וחוט מקשר של שלווה וגם תמונות מתאימות.

(אנחנו יודעות שקשה להעביר את האני האמתית, הפרסונה הזו, לרשת)

לגבי חשיפה - אנחנו לא במטרה לעשות סטרפטיזים אישיים, אלא להעביר את הלהט והאהבה, הדעות והאני מאמין לגבי התחום שלך. זה יעשה את העבודה הכי טוב. לא לחשוב איך אני נראת אלא מה אני רוצה לומר. זה ירגיע את הביקורת העצמית. זה לא חייב להיות מהוקצע, זה לא הטלוויזיה הממלכתית של בריטניה, אנחנו בסדר גם אם התמונות לא ממש מקצועיות ואנחנו לא נראות מלוטשות. הכי חשוב המסר.

עדי משתפת שלקח לה המון זמן, במהלך הסכסוך שהיה לסטטוסים מצייצים עם פייסבוק, היא הרגישה מאוד לכודה. בסוף קפצה למים וגילתה שזה עובד כי הכי חשוב להשמע אנושית.

שלא כל הפוסטים יהיו מכירתיים…. אנחנו רוצים לשמוע סיפורים, שירגשו אותנו, שיצחיקו אותנו…

אנשים לא צורכים את הרשת החברתית בשקט ובשלווה, אלא בזיפזופים בין לבין, בתור לאנשהו ולא רוצים לקרוא פוסטים ארוכים. אנחנו פה לצרוך תוכן ארוז קל וחמוד. בעל ערך זה גם אומר מייצר רגש, שמצחיק מעצבן מקומם או מאפשר הזדהות.

לקצר את הפוסטים, לכתוב שוב ושוב על אותו נושא זה בסדר...לחזור על אותו נושא מזוויות שונות…

לסיכום :

1- תהי את, גם בלי ליפסטיק… תהיה אתה גם בלי עריכה...

2- להשתלב בשיחה, עם אותו נושא במסרים שלך

3- לכתוב קצר וקליל ונוגע לשיח הכולל ברשת

בהצלחה.

Comments


פוסטים נוספים

bottom of page