top of page

להרוויח זמן מתוכנית עבודה שיווקית

הזמנתי את רחל רוזנפלד, מאמנת זמן באושר, לשוחח על הזמן שאנחנו מרוויחים מהכנת תוכנית עבודה שיווקית. רחל העלתה את העובדה שבנוסף לזמן, ע"י הכנת תוכנית עובדה שיווקית, אנחנו מרוויחים כסף, שקט נפשי, גבולות, מטרות והתמקדות. בכלל היא מאוד התהלבה מכך אני עושה סדנה לתוכנית עבודה שיווקית, שעוזרת לבעלי.ות עסקים להרוויח זמן ולשווק יותר טוב ובשלווה ובאושר.


אז מלבד העובדה שאני רוצה לקדם את הסדנה שלי, תוכנית עבודה שיווקית, חשבתי גם עליך, בעלת או בעל עסק שרוצה להבין למה בכלל כדאי להכין תוכנית עבודה. למה להשקיע עוד זמן בתכנון בכלל ותכנון השיווק בפרט, מה זה נותן. והתשובה היא שזה נותן המון. כדאי להקשיב לשיחה שלי עם רחל


 

איך מרוויחים זמן מתוכנית עבודה שיווקית


יש שיגידו שאם אנחנו מקדישים זמן להכין את התוכנית אז לכאורה אנחנו מבזבזים זמן מתוכנית עבודה ולא מפנים זמן לשיווק עצמו.


אבל


מחקרים מצביעים על כך שעל כל דקה של תכנון אנחנו מרוויחים 3 דקות בביצוע!

הזמן שלוקח לנו לעשות תכנון הוא חסכון של פי שתיים בזמן הביצוע.


תוכנית חוסכת לנו את הזמן והאנרגיות של התלבטויות, כאשר מכינים את התוכנית עולות ההתלבטויות המהותיות ואז בזמן הביצוע, כל שנשאר הוא לעשות את מה שתכננו. כך אנחנו מתמודדים עם ההתלבטויות בזמן נח ורגוע ולא בלחץ של זמן אמת, אנחנו יכולים לחשוב יותר בבהירות על העדיפויות שלנו, מה מתאים לנו יותר ורווחי לנו יותר ולפעול בצורה חכמה יותר.


כאשר מתכננים מראש אנחנו מודעים לסדר הפעילויות הנדרשות בכדי לבצע משימה, כך שאין עיכובים בגלל חוסר מודעות לשלבים הנכונים. כלומר אם מתכננים לעלות פוסט, מכינים מראש את התמונה והטקסט ואז אפשר יותר בקלות לתזמן באופן שמתאים לקהל שלנו ולא מרגע האחרון להזכר שצריך תמונה ולהתחיל לנבור במאגרי תמונות....


מרוויחים גם כיוון טוב יותר למטרה (דיוק)


נקודת המוצא של תוכנית שיווקית או עסקית היא המטרות שאנחנו רוצים להשיג בעסק שלנו, כך שאנחנו ממש מגדירים מטרות ויעדים או אבני דרך וזה כבר התחלה של כיוון. יש בעלי.ות עסקים שאין להם מטרות מוגדרות, ואז איך אפשר לדעת אם מגיעים למטרה או לא?

בתכנון מראש אנחנו בוחנים את החלופות האפשריות לפעילות השיווקית ובוחרים את החלופות שמתאימות למטרות שלנו, הולמות את הערכים שלנו ואפשריות לנו. יש המון דרכים לשווק וזה מאוד מבלבל, ואם כל פעם נעלה מחדש שאלות של איפה איך ומה, נבזבז זמן יקר. (וגם לא נוכל באמת לדעת מה עובד כי לא ניסינו כל דבר מספיק)


אחרי הפעילות אפשר לבדוק אם הפעילות שעשינו היתה האפקטיבית, שווה לעשות אותה שוב או לשנות? מה עשינו טוב ומה לא? ולכלול את הידע בתוכנית הבאה. חשוב לקחת בחשבון שצריך להתמיד בכל פעילות בכדי למדוד אותה.


תכנון מראש ובכלל זה גם תוכנית עבודה מאפשרים לנו לא להיתקע


שמכינים מראש תוכנית חושבים על אלטרנטיבות מראש ואז שמגיעים למצב שדברים לא מתנהלים כמו שציפינו אנחנו מוכנים עם אפשרויות נוספות. כך אנחנו חוסכים זמן, חוסכים כסף ובעיקר חוסכים מצבים קשים של נפילות כלכליות, במצב רוח או בעשייה.


מתוכנית עבודה שיווקית מרוויחים כסף


איך בעצם מרוויחים כסף מכך שעושים תוכנית עבודה:

  • זמן בעסק שווה כסף - כך שרווח של זמן הוא נטו רווח של כסף

  • מיקוד והתנהלות שמכוונת למטרה מורידים את הבזבוז על פעילויות שלא מביאות אותנו למטרה

  • תכנון מראש מאפשר לנו בדיקה מראש של עלויות ויכולת בחירה באלטרנטיבה כלכלית נכונה יותר

  • נתקעים פחות במצבים לא צפויים שמבזבזים לנו כסף (וגם זמן ואנרגיות וכו')

שיווק של עסק הוא יקר בזמן וכסף


השיווק של העסק הוא כ 40% מהעשייה העסקית של רחל, שלי ושל הרבה מהעסקים. ולכן כל דבר שעוזר לנו לעשות את השיווק קל יותר, מהר יותר, נכון יותר וזול יותר, כמו תוכנית עבודה שיווקית מומלץ.


אולי זה המקום להזכיר את האפשרות של אאוטסורסינג - שימוש באנשי מקצוע לעשות את השיווק יכול לחסוך לכם הרבה זמן ואפילו כסף. האמת שזה נושא לפוסט בפני עצמו.....ניהול זמן מאושר ומעושר


אחד האתגרים הגדולים שנתקלתי בהם, כשיצאתי לעצמאות, היה ניהול זמן בצורה שמטיבה איתי, למזלי נתקלתי ברחל כבר בתחילת הדרך ולמדתי ממנה שיטות שעוזרות למפוזרי תשומת לב לנהל את הזמן שלהם, תוך לקיחת זמן אושר בחשבון. כן רחל היא מאמנת לניהול זמן שמלבד האפקטיביות לוקחת בחשבון שחיים שמנוהלים נכון כוללים גם פעילויות שגורמות לנו אושר, כמו זמן איכות עם בני משפחה וחברים, וזמן איכות עם עצמי.


רחל מספרת שתכנון זמן מקושר אצל חלק מהאנשים, בעיקר ה"אומנותיים" יותר, לתחושה של מחנק היצירתיות, אבל זו תחושה מוטעה שכן תוכנית חכמה מאפשרת יותר יצירתיות בעיקר כי היא מאפשרת את השילוב של החיים והאומנות בצורה מיטבית יותר.

אנחנו יוצאים לעצמאות בד"כ כדי להיות חופשיים לעשות בזמן שלנו כרצוננו, אבל בלי גבולות זה יוצר לרוב תחושה של כאוס וחוסר שליטה. בעזרת תוכנית עבודה, שיווקית ובכלל, אנחנו יוצרים את הגבולות שמתאימים לנו ובכך מאפשרים לנו יותר שליטה על הזמן שלנו ועל התוצאות.אני רוצה להוריד לעצמאים.יות את התסכול מהשיווק


שידורי הלייב האלו הם כייפים בשבילי לשווק ולכן אני עושה אותם, אם אנחנו עושים תכנון אנחנו גם יכולים לבחור את הפעילויות השיווקיות שזורמת לנו יותר וכפית לנו. מלבד החלק הברור מעליו שאנחנו עושים פעילויות שנעימות לנו אנחנו : מתמידים בהן בקלות יותר, עושים אותן טוב יותר, והלקוחות ממש מרגישים.ות שנוח לנו וזה הופך את אותנו, את העסק שלנו למושכים יותר.


רחל שיתפה בכך שהתחילה כעצמאית היא התבאסה ורבה עם המציאות ולא רצתה לשווק, אבל היא הבינה שהשיווק שלה הוא נתינה שזה אחד הערכים החשובים לה בחיים, וכך היא נותנת דרך הפוסטים, דיוורים וסרטונים את שלה לעולם. וכך השיווק הוא חוויה טובה


מודל 30 - 70 שרחל ממליצה שנבנה את סדר היום כך ש 70% מהתוכנית של כל יום יהיה דברים שכפים, אנחנו אוהבים לעשות ו30% עשיה מאתגרת. ואז כשבונים את התוכנית השיווקית אפשר להגביל את העשייה השיווקית שקשה לנו ללא יותר מ30% מפעילות של אותו יום.


סיכום השיחה - לכו תעשו תוכנית עבודה שיווקיתComentarios


פוסטים נוספים

bottom of page